Wyprawa do Patagonii to przede wszystkim wyprawa, gdzie jest dużo trekkingów i niesamowitych widoków. Zapraszam na nią w listopadzie, gdzie samą ją będę prowadzić.

Daty:

4.11.2024 – 17.11.2024 – BRAK MIEJSC WOLNYCH!

17.11.2024 – 30.11.2024 – GRUPA POTWIERDZONA – 3 OSTATNIE MIEJSCA!

Cena: 3200$ od osoby

Grupa max 12 osób

Dzień 1 : Buenos Aires

Odwiedzenie najstarszych dzielnic Buenos Aires, gdzie włoscy imigranci zaczęli konstruować tą wielką metropolię. Poznamy historię centrum Buenos Aires, artystyczno- bohemianą San Telmo i kolorową La Boca.

Dzień 2: Lot Buenos Aires – El Calafate

Poranny lot z Buenos Aires do El Calafate. Następnie przejazd 4 godzinny z El Calafate do małej wioski El Chalten.

Dzień 3: Całodniowy trekking do najładniejszego punktu widokowego – Laguna de los Tres. 

Wychodzimy bardzo wcześnie rano. Dzisiaj mamy do zrobienia około 25km, zajmie nam to mniej więcej 8-9 godzin. Będziemy szli do Laguny de los Tres, skąd rozpościera się jeden z najbardziej niesamowitych widoków na górę Fitz Roy. Już po pierwszej godzinie trekkingu będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki na górę Fitz Roy i nie tylko. Nocleg w El Chalten lub nocleg w namiocie w parku. 

Dzień 4: Trekking do Laguny Torre lub do punktu widokowego, skąd można podziwiać górę – Cerro Torre. 

Kolejny dzień trekkingu przed nami! Dzisiaj mamy do pokonania 19 km, zamiast 25 🙂 Zajmie to około 7-8 godzin. Dla tych, którzy nie czują się na siłach – możliwość skrócenia tego trekkingu do punktu widokowego, skąd również widać górę Torre.

Wtedy zamiast 19km idzie się 7km. Z tych dwóch ścieżek są widoki na góry: Solo, Adela, Chalten, Torro oraz na wodospad Margarita.

Dzień 5: Przejazd do El Calafate.

4 godzinny przejazd z El Chalten to El Calafate. Czas wolny w El Calafate. Nocleg w El Calafate.

Dzień 6: Los Glaciales – Perito Moreno

Dzisiaj mamy całodzienną wycieczkę do najbardziej Parku Narodowego Los Glaciales. Zwiedzanie najbardziej majestatycznego lodowca Perito Moreno z przepływem statkiem pod ścianę lodowca. Dodatkowo, będziemy zatrzymywać się w wielu punktach widokowych, skąd będziemy mieli niepowtarzalny widok na ten cud natury. Powrót do El Calafate.

Dzień 7: Przejazd do Puerto Natales

Poranny przejazd do Puerto Natales. Następnie jeszcze dzisiaj będziemy zwiedzali jaskinię Mildona.

Dzień 8: Trekking do Base las Torres

Jeden z najładniejszych trekkingów w Patagonii. Nie jest on łatwym trekkingiem, ale widoki nam wszystko wynagrodzą. Po drodze będziemy mieli widoki na turkusowe jeziora, lodowce oraz rzeki. Na samym końcu trekkingu będziemy mieli panoramę na wieże Torres oraz jezioro Torres. Spanie w namiotach w parku Torres del Paine.

Czas marszu: 8-10 godzin

23 kilometry

Dzień 9: Trekking do do Doliny Francuskiej

Jest to kolejny najbardziej znany trekking w parku Torres del Paine, ale jest on o wiele mniej uczęszczany niż trekking do Base las Torres. Będziemy przechodzić obok jeziora Skottsberg, jeziora Pehoe, zobaczymy piękną górę Peine Grande, góry Cuernos del Paine – widoki niesamowite. Trekking ma 17 kilometrów i zajmie nam mniej więcej 7 godzin. Dzisiaj będziemy spali w namiotach w parku Torres del Paine.

Dzień 10: Trekking do Lago Grey

Kontynuujemy nasz trekking do lodowca i jeziora Grey. Również jest to jedna z najbardziej malowniczych tras w tym parku. Trekking zajmie nam cały dzień. Wieczorem wrócimy łodzią do Puerto Natales.

Dzień 11: Puerto Natales – Ushuaia

Dzisiaj czeka nas bardzo długi dzień przejazdu. Jedziemy na koniec świata, więc droga przejazdy zajmie nam parenaście godzin, a dokładnie 12. Po drodze zatrzymamy się w na lokalny obiad. Koło 20 dojazd do Ushuaia. Niestety nie ma samolotów bezpośrednich z Puerto Natales czy z El chalten do Ushuaia, musimy wziąć busika. 

Dzień 12: Tierra del Fuego – Ziemia Ognista (koniec świata ;))

Zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Przejdziemy 10km trasę trekkingową wzdłuż kanału Beagle, skąd będziemy mieli przepiękne widoki na ośnieżone szczyty. Trekking zajmie nam mniej więcej 3 godziny (10km). Następnie będziemy spacerować do ciekawych punktów widokowych (łatwe i krótkie trasy). Zobaczymy jeden z najbardziej sławnych szczytów – Monte Susana oraz wybrzeże Ushuaia.

Dzień 13: Rejs statkiem wzdłuż kanału Beagle. 

Półdniowa wycieczka statkiem po kanale Beagle. Zobaczymy kolonie kormoranów, mew, albatrosów i wiele innych ptaków. Zatrzymamy się na wyspie Los Lobos zamieszkałą przez lwy morskie oraz zobaczymy pingwiny magellańskie na wyspie Martillo. Dopłyniemy również do słynnej biało-czerwonej latarni Eclaireurs i zobaczymy granicę między Chile, a Argentyną.Powrót do Ushuaia i wieczorny lot do Buenos.

Wycieczka łodzią z innymi turystami.

Dzień 14: Buenos Aires – Europa.

Śniadanie w hotelu, a następnie wylot do Europy.

CENA ZAWIERA:

 • przeloty wewnętrzne (Buenos Aires – El Calafate, Ushuaia – Buenos Aires)
 • hotele (zazwyczaj hotele 3*, czasami hacjendy, namioty- tylko dwa razy spanie w namiotach podczas trekkingów)
 • cały transport (przez większość czasu będziemy mieli transport prywatny)
 • wszystkie transfery (lotnisko – hotel etc…)
 • wyżywienie: śniadanie
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji opisanych w programie
 • wszystkie wycieczki oraz trekkingi, które są w programie
 • polskiego pilota czyli mnie 🙂
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, za jedynkę jest dopłata (dopłata: 350$)
 • 13 noclegów

CENA NIE ZAWIERA:

 • wyżywienie: obiady oraz kolacje
 • prywatne wydatki (napoje, pranie, pamiątki etc…)
 • ubezpieczenie podróżne
 • samolotów międzynarodowych
 • napiwków


Spodobają Ci się również

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *