Cześć Wszystkim! Zapraszam Was na wyprawę ze mną po Kolumbii. Jestem już tutaj od grudnia 2020 roku i jest to najlepszy czas na odkrywanie tego kraju. Zero turystów, ceny są dość niskie, a Kolumbia zachwyca. W Ameryce Południowej nie ma bardziej przyjaznego kraju jak właśnie Kolumbia. Program jest mój, autorski. Zwiedzimy najpiękniejsze zakątki tego kraju. Zapraszam już teraz na zapisy! Galeria z wyprawy na samym końcu programu 🙂 Brakuje zdjęć z Ciudad Perdida oraz Salento, ale w połowie stycznia już będą 🙂

TERMIN: MARZEC (daty do zgrania z uczestnikami wyjazdu), możliwe również inne daty!

Dzień 1. Przylot do Bogoty

Przyloty do Bogoty z Europy zazwyczaj są wieczorami. Transfer do hotelu. Nocleg w Bogocie

Dzień 2. Zaczynamy naszą kolumbijską przygodę!

Dzisiaj po śniadaniu jedziemy do małej wioski Suesca, gdzie dzisiaj spędzimy cały dzień na jeździe konnej oraz krótkim spacerze. Jazda konna odbędzie się z prawdziwym kolumbijskim cowboyem zwanym VAQUERO. Wieczorem barbecue przy naszej stylowej hacjendzie, gdzie dzisiaj będziemy spali.

Dzień 3. Suesca – Bogota – Pereira

Po śniadaniu wracamy do Bogoty w stronę lotniska, gdzie bierzemy nasz samolot do Pereiry. Z Pereiry mamy transfer do małego, malowniczego miasteczka Salento – stolicy doliny Cocora. Dzisiaj zwiedzamy Salento i pójdziemy na przepiękny punkt widokowy, żeby podziwiać zachód słońca.

Dzień 4: Dolina Cocora – spacer + dom kolibrów

Dzień zaczynami od wycieczki jeepami do Doliny Cocora, która jest znana ze swoich wysokich palm rosnących w każdym miejscu. Zrobimy tutaj krótki trekking i będziemy podziwiać najpiękniejsze miejsca. Następnie pojedziemy w stronę upraw kawowca, gdzie będziemy się uczyć jak się robi pyszną kawę. Zwiedzimy również Dom Kolibrów. Nocleg w hacjendzie.

Dzień 5: Przejazd do Finlandii

Po śniadaniu przejazd do malutkiej wioski Finlandia, gdzie pójdziemy do lokalnej finki oraz będziemy pić kolejną dobrą kolumbijską kawę. Spacer po mieście, czas wolny. Finlandia to malownicza wioska, gdzie najlepiej jest po prostu zabłądzić i chłonąć kolumbijski klimat.

Dzień 6: Finlandia – Pereira – Cartagena

Po śniadaniu transfer na lotnisku. Po przylocie do Cartageny transfer do hotelu oraz city tour. Dzisiaj poznamy najbardziej malownicze zakątki Cartageny czyli dzielnicę Getsemani oraz centrum historyczne. Na obiad zjemy najlepsze, lokalne ceviche w mieście 😉 Nocleg w Cartagenie.

Dzień 7. Islas Rosario

Dzisiejszy dzień spędzamy na morzu Karaibskim. Popłyniemy prywatną łódką w stronę najpiękniejszych wysp Rosario. Będziemy zatrzymywać się na niesamowitych plażach i będziemy się kąpać w błękitnym morzu. Zwiedzimy również sławną Playa Blanca. Powrót do Cartageny na nocleg.

Dzień 8. Cartagena – Santa Marta – Minca

Po śniadaniu przejazd w stronę Santa Marty turystycznym autobusem. Zajmie nam to około 5 godzin. Następnie z Santa Marty bierzemy lokalny transport do małej wioski Minca położonej na 600m n.p.m. Przez dwa dni będziemy spali w najwspanialszym hotelu Minki, z którego rozpościerają się niesamowite widoki i który jest położony zaraz obok małej wioski lokalnej ludności Wiwa.

Dzień 9. Cerro Kennedy – Minca

Przejazd z naszego hotelu w stronę góry Kennedy (2900m n.p.m). Na początku będziemy podziwiać ptaki w rezerwacie El Dorado. Może uda nam się wypatrzeć najbardziej sławnego ptaka zwanego El Quetzal. Po porannym wypatrywaniu lokalnej fauny i flory kontynuujemy w stronę góry Kennedy z której szczytu będziemy mieli widoki na ośnieżone góry, morze karaibskie oraz palmy! Miejsce jedyne w swoim rodzaju 🙂 Wieczorem wracamy do naszego hotelu Mundo Nuevo. Nocleg w Minca.

Dzień 10: Minca – Park Tayrona

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Minki w stronę parku Tayrona. Dzisiaj śpimy w jednym z najlepszych hoteli w regionie 😀 Czas na relaks i chill out przed długim dniem w parku Tayrona. Jeśli starczy nam czasu to pójdziemy na lokalną plażę.

Dzień 11: Park Tayrona

Dzisiaj zwiedzamy park Tayrona pieszo. Zrobimy dwu i półgodzinny trekking w stronę najpiękniejszej plaży zwanej Cabo San Juan. Tutaj zostaniemy na parę godzin, żeby się wykąpać oraz podziwiać to miejsce. Trekking jest dość prosty, cały czas jest prosta droga. Jedyna trudność to gorąco oraz duża wilgotność. Jeśli ktoś nie chce maszerować to można pojechać na koniu do głównej plaży. Nocleg w namiotach na głównej plaży Cabo San Juan. (namioty są wynajmowane na miejscu, razem z materacami).

Dzień 12: Trekking Ciudad Perdida

Zaczynamy pierwszy dzień trekkingu do Zaginionego Miasta.

Przejazd samochodem z Parku Tayrona do El Mamey, gdzie zaczynamy nasz trekking. Dzisiaj będziemy chodzić około 10km. W połowie trekkingu zatrzymamy się w punkcie widokowym 3 Cruces, tam będziemy cieszyć się pysznymi owocami i kilka minut później udamy się do pierwszego kempingu, gdzie spędzimy dzisiejszą noc. Wieczorem orzeźwiającą kąpiel w naturalnych basenach, które oferuje nam Sierra Nevada de Santa Marta.

Czas marszu:  4 godziny (8km)

Wyposażenie obozu: Prąd, łazienki z prysznicami.

Dzień 13: Trekking dzień 2

Po śniadaniu czeka nas kolejna przygoda, zaczynając wędrówkę od pierwszego obozu do drugiego „Cabaña Wiwa”; gdzie możemy znowu cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w rzece Buritaca, czekając na lunch. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy naszą przygodę w Sierra Nevada, graniczącej z „Mutanyi”, rdzenną wioską plemienia Kogui. Następnie udamy się w kierunku trzeciego obozu – Paraiso Teyuna, gdzie spędzimy dzisiejszą noc. 

Czas marszu: 8,5h

Dzień 14: Trekking dzień 3

Bardzo wcześnie rano zjemy śniadanie i rozpoczniemy naszą 2-kilometrową trasę, żeby dostać się do Ciudad Perdida. Będziemy musieli przejść 1200 schodów, które zaprowadzą nas do tej majestatycznej kamiennej osady, w której znajdują się połączone ze sobą drogi, mury oporowe i tarasy w kształcie koła, na których znajdują się starożytne mieszkania. 3 godzinny tour po zaginionym mieście. Następni powrót do drugiego kempingu na noc.

Czas marszu: 5 godziny + 3 godzinny tour po zaginionym mieście

Dzień 15: Dzień 4 trekkingu

Powrót z trekkingu i przejazd do Santy Marty, w której będziemy około godziny 16:00.

Dzień 16: Samolot Santa Marta – Bogota

Po śniadaniu przelot do Bogoty oraz wylot do Europy. Jeśli wylot będzie wieczorem, to rano zrobimy city tour po Bogocie. Zwiedzimy przede wszystkim centrum historyczne La Candelaria oraz górę Monserrate z kościołem.

CENA ZA OSOBĘ: 1890$

Jeśli ktoś nie chce robić trekkingu Ciudad Perdida cena niższa będzie o 300$. Dla tych co nie chcą robić trekkingu – możliwość przedłużenia pobytu w Parku Tayrona/ zwiedzanie Bogoty – dużo opcji 😉 Można zobaczyć jedną z rekomendowanych opcji przeze mnie: (ceny wtedy wychodzi taka sama jak z trekkingiem Ciudad Perdida).

Opcja dla tych co nie chcą trekking w Ciudad Perdida:

Dzień 12: Park Tayrona

Odkrywanie różnych plaż parku Tayrona. Nocleg w bardzo fajnym hotelu z widokiem oraz basenem obok wejścia do parku Tayrona.

Dzień 13: Palomino

Po śniadaniu transfer do Palomino – małej wioski, gdzie mieszczą się malownicze plaże oraz gdzie dzisiaj będziemy robili spływ rzeką, która wpada do morza (tzw. tubing). Będziemy płynąć na oponach i będziemy podziwiać faunę oraz florę tego miejsca z opony 🙂 Wieczorem relaks w Palomino.

Dzień 14: Palomino – dzień wolny

Dzisiaj macie czas na relaks oraz odpoczynek w Palomino.

Dzień 15: Przejazd do Santa Marty oraz lot do Bogoty.

Dzisiaj jeszcze będziemy zwiedzać centrum historyczne Bogoty. Zwiedzimy górę Monserrate oraz dzielnicę La Candelaria. Wieczorem pójdziemy do jednej z najbardziej oryginalnych restauracji w Bogocie – Andres Carne de Res. W tej restauracji jest muzyka na żywo oraz ogromny, kolumbijski klimat 🙂

Dzień 16: Powrót do Europy.

Transfer na lotnisko. Powrót do Europy.

Cena obejmuje:

 • 3 przeloty wewnętrzne (Bogota – Pereira, Pereira – Cartagena, Santa Marta – Bogota)
 • cały transport (busy turystyczne, lokalne, prywatne jeepy, prywatna łódź na Islas Rosario)
 • wszystkie atrakcje opisane w programie
 • trekking do Ciudad Perdida z wyżywieniem
 • hotele 3* oraz 4*, spanie w namiocie oraz hamakach w parku Tayrona i podczas trekkingu Ciudad Perdida
 • śniadania wliczone w cenę
 • bilety wstępy do atrakcji wypisanych w programie
 • wszystkie transfery
 • polski pilot (ja) oraz lokalni przewodnicy
 • jazdę konno w Suesca
 • pokoje dwuosobowe podczas wyprawy (do singla jest obowiązkowa dopłata)

Cena nie obejmuje:

 • bilety międzynarodowe
 • wyżywienie (obiady, kolacje)
 • napiwki
 • własne wydatki
 • pranie/ pamiątki/
 • ubezpieczenie podróżne
 • testy covid (do Kolumbii na chwilę obecną nie są potrzebne, ale test antygenowy, który kosztuje 13$ jest potrzebny na trekking Ciudad Perdida, robi się go parę dni wcześniej w Kartagenie)

Spodobają Ci się również

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *