Cześć Wszystkim! Zapraszam Was na wyprawę ze mną po Kolumbii. W Ameryce Południowej nie ma bardziej przyjaznego kraju jak właśnie Kolumbia. Program jest mój, autorski. Zwiedzimy najpiękniejsze zakątki tego kraju. Zapraszam już teraz na zapisy! Galeria z wyprawy na samym końcu programu 🙂 A podczas tej wyprawy, będziecie parę godzin w Brazylii i zobaczycie Peru po drugiej stronie rzeki 😉

TERMIN: 01-12.2024 – 15.12.2024

Dzień 1. Przylot do Cartageny

Przyloty do Cartageny z Europy zazwyczaj są wieczorami. Transfer do hotelu. Nocleg w Cartagenie.

Dzień 2. Wyspy Rosario prywatną łódką – Cartagena

Dzisiejszy dzień spędzamy na morzu Karaibskim. Popłyniemy prywatną łódką w stronę najpiękniejszych wysp Rosario. Będziemy zatrzymywać się na niesamowitych plażach i będziemy się kąpać w błękitnym morzu. Powrót do Cartageny.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3. Cartagena zwiedzanie miasta – Santa Marta

Dzisiaj czeka na nas jeszcze zwiedzanie tego kolonialnego miasta. Około 16 weźmiemy autobus do Santa Marty (około 4 godzin przejazd). Po przyjeździe do hotelu spotkanie z przewodnikiem, który opowie nam o trekkingu do Zaginionego Miasta, który zaczynamy jutro.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 4 : Trekking Ciudad Perdida

Zaczynamy pierwszy dzień trekkingu do Zaginionego Miasta. Trekking odbywa się przez dżungle oraz wysoką dżunglę. Najwyższy punkt to 1200m n.p.m.

Przejazd samochodem z Parku Tayrona do El Mamey, gdzie zaczynamy nasz trekking. Dzisiaj będziemy chodzić około 10km. W połowie trekkingu zatrzymamy się w punkcie widokowym 3 Cruces, tam będziemy cieszyć się pysznymi owocami i kilka minut później udamy się do pierwszego kempingu, gdzie spędzimy dzisiejszą noc. Wieczorem orzeźwiającą kąpiel w naturalnych basenach, które oferuje nam Sierra Nevada de Santa Marta.

Czas marszu:  4 godziny (8km)

Wyposażenie obozu: Prąd, łazienki z prysznicami.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 5: Trekking dzień 2

Po śniadaniu czeka nas kolejna przygoda, zaczynając wędrówkę od pierwszego obozu do drugiego „Cabaña Wiwa”; gdzie możemy znowu cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w rzece Buritaca, czekając na lunch. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy naszą przygodę w Sierra Nevada, graniczącej z „Mutanyi”, rdzenną wioską plemienia Kogui. Następnie udamy się w kierunku trzeciego obozu – Paraiso Teyuna, gdzie spędzimy dzisiejszą noc. 

Czas marszu: 8,5h

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 6: Trekking dzień 3

Bardzo wcześnie rano zjemy śniadanie i rozpoczniemy naszą 2-kilometrową trasę, żeby dostać się do Ciudad Perdida. Będziemy musieli przejść 1200 schodów, które zaprowadzą nas do tej majestatycznej kamiennej osady, w której znajdują się połączone ze sobą drogi, mury oporowe i tarasy w kształcie koła, na których znajdują się starożytne mieszkania. 3 godzinny tour po zaginionym mieście. Następni powrót do drugiego kempingu na noc.

Czas marszu: 5 godziny + 3 godzinny tour po zaginionym mieście

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 7: Dzień 4 trekkingu

Powrót z trekkingu i przejazd do wejście do Parku Tayrona. Czas wolny na odpoczynek w przepięknej wiosce Minca. Przez dwa dni będziemy spali w hotelu w Mince, z którego rozpościerają się niesamowite widoki i który jest położony zaraz obok małej wioski lokalnej ludności Wiwa.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 8. Cerro Kennedy – Minca

Przejazd z naszego hotelu w stronę góry Kennedy (2900m n.p.m). Na początku będziemy podziwiać ptaki w rezerwacie El Dorado. Może uda nam się wypatrzeć najbardziej sławnego ptaka zwanego El Quetzal. Po porannym wypatrywaniu lokalnej fauny i flory kontynuujemy w stronę góry Kennedy z której szczytu będziemy mieli widoki na ośnieżone góry, morze karaibskie oraz palmy! Miejsce jedyne w swoim rodzaju 🙂 Wieczorem wracamy do naszego hotelu Mundo Nuevo. Nocleg w Minca.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 9: Samolot Santa Marta – Pereira – Salento

Po śniadaniu przelot do Periera, a następnie przejazd do Salento – stolicy regionu Eje Cafetero. Po południu zwiedzanie Salento i jego magicznych, kolorowych uliczek. Nocleg w Salento.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 10: Trekking Dolina Cocory

Dzisiaj zwiedzamy jedno z najpiękniejszych miejsc w Kolumbii – Dolinę Cocory. Dodatkowo zrobimy bardzo ciekawy trekking do domu kolibrów. Z doliny Cocory, znanej z woskowych palm (najwyższe na świecie) , będziemy szli przez las mglisty, gdzie można wypatrywać przeróżne rodzaje ptaków (tukany niebieskie czy quetzal dorado – ciężko je wypatrzeć, ale jeśli ma się szczęście to można ;)). Powrót do Salento na wieczór.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 11: Lot z Pereiry do Leticii

Po śniadaniu bierzemy samolot do Leticii – stolicy regionu Amazonas. Dzisiaj zwiedzamy Leticię, która leży na granicy z Peru oraz Brazylię. Dzisiaj będziemy również w Brazylii i zwiedzimy wioskę Tabatinga.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12: Wyprawa do dżungli – Puerto Nariño

Wyjazd o 6:30 rano. Bierzemy łódkę (około 2 godzin) do małej wioseczki Puerto Nariño. Pierwszy spacer po dżungli. Będziemy wyszukiwać małp oraz innych zwierząt. Dowiemy się dużo o faunie i florze tego miejsca. Następnie lunch i kolejny aktywność. Z łódki będziemy wypatrywać różowych oraz szarych delfinów. Kolacja. To nie koniec dzisiejszego dnia. Idziemy na nocny spacer po dżungli. Poszukiwanie insektów nocnych, tarantuli oraz węży. Powrót do naszego hostelu.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 13: Kolejny dzień w dżungli

Śniadanie o 8 rano. Płyniemy dzisiaj do San Antonio de Cacao Island. Podczas tego przepływu będziemy mogli zobaczyć różowe oraz szare delfiny. Następnie spacer po dżungli, gdzie będziemy oglądać jedne z największych drzew w Amazonii, odwiedzimy również lokalną społeczność. Możliwe, że uda nam się zobaczyć leniwce. Będziemy również wypatrywać ptaki. Lunch. Następnie spływamy rzeką Loretoyacu, gdzie znowu będzie możliwość zobaczenia delfinów oraz małp na wybrzeżu. Dzisiaj zwiedzimy również jezioro Tarapoto i będziemy wypatrywać faunę oraz florę przy dopływach rzeki Igarapahuasu. W nocy popłyniemy na poszukiwanie kajmanów. Kolacja.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 14: Puerto Narino – Leticia – Bogota

Powrót z Puerto Nariño do Leticii. Następnie lot do Bogoty. Idziemy na najlepszą imprezę w Bogocie – do knajpy Andres Carne de Res 😉

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 15: Powrót do Europy.

Wyżywienie: śniadanie

Transfer na lotnisko. Powrót do Europy.

Cena obejmuje:

 • 3 przeloty wewnętrzne (Santa Marta – Pereira, Pereira – Leticia, Leticia – Bogota)
 • cały transport (busy turystyczne, lokalne, prywatne jeepy, prywatna łódź na Islas Rosario)
 • wszystkie atrakcje opisane w programie
 • trekking do Ciudad Perdida z wyżywieniem
 • hotele 3* (dwuosobowe), podczas trekkingu Ciudad Perdida spanie w hamakach lub na takich materacach oddzielonych od siebie przegrodami, spanie w hostelu/ lodge w Leticii (dżungla)
 • śniadania wliczone w cenę
 • bilety wstępy do atrakcji wypisanych w programie
 • wszystkie transfery
 • polski pilot (ja) oraz lokalni przewodnicy czasami
 • pokoje dwuosobowe podczas wyprawy (do singla jest obowiązkowa dopłata) – 350$
 • pobyt w dżungli z wyżywieniem

Cena nie obejmuje:

 • bilety międzynarodowe
 • wyżywienie (obiady, kolacje)
 • napiwki
 • własne wydatki
 • pranie/ pamiątki/
 • ubezpieczenie podróżne

Spodobają Ci się również

1 Comment

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *