PERU NA SPORTOWO Z IZĄ 16 dni

Marzy się Wam wyprawa do Peru? Uwielbiacie spędzać aktywnie Wasz wolny czas? Dobrze trafiliście! Od lat organizuje wyprawy do Peru. Nie są to wyprawy klasyczne. Zawsze staram się dodawać miejsca, które są mało znane, ale przepiękne. Perełką tego programu jest 3 dniowy trekking Ausangate, gdzie zobaczycie najpiękniejsze krajobrazy Peru i poznacie niesamowitych ludzi. Cały program jest zrobiony w sposób aktywny, jest dużo trekkingów, dużo chodzenia i dużo zwiedzania. Do Machu Picchu też nie dotrzemy “klasycznie”, tylko będziemy jechali na rowerze z 4300 m nad poziomem morza do 1500m i spędzimy dwa dni w wysokiej dżungli. Wszystko przed Wami!

Termin: 5- 20 października 2021

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima – City Tour – samolot do Arequipy

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj będziemy zwiedzać Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz plac Muralla. Wieczorny lot do Arequipy.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 3: Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany: El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540, jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi: Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 4: Arequipa – Chivay – Pampa San Miguel – Trekking Oasis Sangalle

Wyruszamy o 4 nad ranem autobusem z Arequipy. Trzy godzinna podróż aż do wioski Chivay, stolicy regionu Colci, gdzie zjemy śniadanie. Następnie kontynuujemy naszą trasę aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor), gdzie zatrzymamy sie na 40 minut w celu podziwiania kondorów. Po tej przerwie, dojeżdżamy (około 10 minut od Krzyża Kondorów) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400m), skąd rozpoczynamy nasz trekking po kanionie Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości: -900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho (2500m, gdzie zjemy obiad. Po jedzeniu kontynuujemy nasz marsz w stronę Oazy Sangalle (2300). Ten marsz będzie trwał koło 2 godzin. W oazie będziemy mogli skorzystać z basenu oraz podziwiać piękno kanionu. Kolacja w oazie koło godziny 19. Po kolacji można podziwiać niezwykle gwiazdziste niebo. Noc w bungalowach.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Zmiana wysokości: -1300m, +200m , czas marszu : 7 godzin

Dzień 5 : Sangalle – Cabanaconde – Chivay – Arequipa

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podrózy zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Zmiana wysokości: + 1100 m , czas marszu : 3-4 godziny

Dzień 6: Arequipa – Cusco – City Tour

Poranek wolny dla Państwa dyspozycji w celu zaaklimatyzowania się oraz rozpoczęcia zwiedzania poprzedniej stolicy imperium Inków. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, dzielnicę San Blas oraz muzeum inkaskie. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 7: Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków)

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Po południu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Nocleg w Ollantaytambo.

Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 8: Ollantaytambo – Maranura

Wcześnie rano ok. 2 h przejazd z hotelu w Ollantaytambo do przełęczy Abra Malaga (4316m n.p.m.). Jest to najwyższy punkt na naszej trasie, z widokami zapierającymi dech. Tam wsiadamy na rowery i zjeżdżamy nimi aż do 2000m. Ok. 60-km zjazd zajmie nam około 4 -5 godzin, z przystankami, podczas których będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy, zmianę pejzaży z gór na dżunglę oraz zmianę klimatu z zimnego na ciepły. Dojeżdżamy do małej wioski Maranura, gdzie spędzimy noc w hostelu Don Pepe. Jeszcze dzisiaj czeka nas 2-h wycieczka „Odkryj sekrety pysznej czekolady”, w czasie której dowiemy się jak wygląda plantacja kakaowców i jak przebiega proces powstawania czekolady. Podobno najlepsza peruwiańska czekolada pochodzi z tego regionu. Na koniec czeka nas degustacja gorącej czekolady.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Spanie w hostelu

Dzień 9: Maranura – Santa Theresa 

Po śniadaniu jedziemy samochodem w stronę wodospadu Mandor, gdzie będziemy spacerować około 2 godzin. Następnie przemieszczamy się  w stronę Santa Theresa. Wieczorem czas na relaks i naturalne gorące zródła. 

Wyżywienie: śniadanie, obiad

Spanie w hostelu

Dzień 10: Lucmabamba- Llactapata – Aguas Calientes

Po śniadaniu czeka nas 3-godzinne wejście do Llactapata (2800 m n.p.m.), stanowiska archeologicznego z czasów Inków, skąd będziemy mogli podziwiać widoki na Machu Picchu. Następnie około 2 godzin schodzimy do miejsca zwanego Hidroelectrica (1900 m n.p.m.). Stamtąd przez 3 godziny będziemy podążać, głównie po płaskim terenie, aż do wioski Aguas Calientes (2000 m n.p.m.), będącej bazą wypadową do Machu Picchu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Suma przewyższeń: 800 m w górę, 900 m w dół; czas marszu: 8-9 h

Wyżywienie: śniadanie, obiad

Spanie w hostelu

Dzień 11: Aguas Calientes – Machu Picchu – Cuzco

O godzinie 5 rano jedziemy ok. 30 minut autobusem do ruin Machu Picchu – najlepiej zachowanego miasta inkaskiego, będącego jednym z siedmiu cudów świata, zbudowanym za czasów panowania ostatniego władcy Inków. Tam czeka nas około 2-godzinne zwiedzanie wraz z lokalnym przewodnikiem, który opowie nam historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej wręcz scenerii. Powrót na nocleg do Cuzco.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12: Cusco – Tinqui – Upis

Wcześnie rano opuszczamy Cusco. Po dojechaniu do Tinqui (3850m), poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mułami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Wieczorem możemy skorzystać oraz zrelaksować się w naturalnych ciepłych zródłach Upis.

Czas transportu: 3 godziny.

Czas marszu: 4 godziny (prosto i lekkie wzniesienia)

Zmiana wysokości:+550m.

Wyżywienie: komplet

Spanie w małych schronach

Dzień 13: Upis – Pacchanta – 7 lagun

Maszerujemy dzisiaj około 5-6 godzin. Przechodzimy przez niezwykłe laguny różnych kolorów. Widzimy mnóstwo ośnieżonych szczytów, podziwiamy stada zabawnych alpag oraz relaksujemy się przy turkusowych lagunach. Droga jest niezwykła. Również będziemy podziwiać 7 jezior. Następnie odwiedzimy lokalnę rodzinę, u której zjemy obiad. Odpoczynek w gorących zrodłach.

Czas marszu: 5-6 godzin (mniej więcej cały czas czas prosto, lekkie wzniesienia)

Wyżywienie: komplet

Spanie w małych schronach

Dzień 14: Pacchanta – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinki, skąd bierzemy nasz lokalny autobus do Cusco. Przejazd do Cusco.

Czas marszu: 3 godziny (schodzenie cały czas)

Dzień 15: Tęczowa Góra

Dzisiaj rano bierzemy 3-godzinny transport prywatny z Cusco do Cusipata. Dojeżdżamy do stóp Tęczowej Góry. Maszerujemy około 1 godziny, aż  do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy około pół godziny. Powrót do Cusco. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: Cusco – Lima – Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń dzięki naszej wycieczce po Peru. 

Wyżywienie: śniadanie

Cena za osobę: 1890$

CENA OBEJMUJE :

SAMOLOTY/TRANSPORT.

– Samolot lokalny (Lima – Arequipa, Arequipa – Cusco, Cusco – Lima).

– City tour w Cusco oraz zwiedzanie Świętej Doliny

– Wszystkie trekkingi z wyżywieniem wymienione w programie

– Transport pociągiem Aguas Calientes – Ollantaytambo

– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machupicchu, Swieta Dolina).

– Hotele 3* wraz ze śniadaniami,

– podczas trekkingow śpimy w namiotach oraz hostelach

– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki

– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko

– Wyżywienie podczas trekkingów

– Polski przewodnik (ja :))

ZAKWATEROWANIE:

– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych

– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 200 USD do podanej ceny wycieczki

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napoje, telefon, pranie etc.

– Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy

– Obiado-kolacje w niektóre dni( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)

– Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski

– Gorące zródła (opcjonalnie około 10$)

– Ubezpieczenie podróżne

Spodobają Ci się również

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *