Peru – Boliwia – Chile w 3 tygodnie

Trekking Ausangate w Peru, wycieczki do Peru, wyprawy do Peru, trekkingi Cusco

Często moi turyści pytają mnie o zrobienie wycieczki Peru – Boliwia oraz Chile w 3 tygodnie. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Tylko, z góry Wam mówię, że będzie trochę pośpiechu i na pewno nie będzie to SLOW TRAVEL. Peru (podobnie jak Boliwia oraz Chile) jest ogromnym krajem. Do pokonania jest tysiące kilometrów i jeśli chcecie to pokonać długimi autobusami to podróż może być naprawdę męcząca.

Ja zazwyczaj wolę spędzić 3 tygodnie w jednym kraju i dobrze go poznać, ale rozumiem ludzi, którzy nie mają za dużo czasu wolnego, a chcą zwiedzić jak najwięcej. Wtedy właśnie opcja zrobienia 3 krajów Ameryki Południowej w 3 tygodnie wydaje się dość korzystna.

Jaki program wybrać najlepiej? Zależy od Waszych upodobań w spędzaniu wakacji 🙂 Jeśli lubicie aktywność fizyczną, to wtedy polecam Wam taki program:

 1. Przylot do Limy
 2. Lima zwiedzanie i popołudniowy samolot do Arequipy. Jeśli chcecie możecie zwiedzić również wybrzeże Peru, ale oprócz linii Nazca nie jest ono jakieś rewelacyjne.
 3. Arequipa zwiedzanie
 4. Kanion Colca trekking
 5. Kanion Colca trekking i powrót do Arequipy
 6. Poranny samolot Arequipa – Cusco (jeśli jesteście low budget to bierzecie nocny autobus do Cusco dnia piątego – taki autobus kosztuje koło 20$). Polecam autobus linii Cruz del Sur, Moviltour, Transzela, Oltursa. Te firmy są sprawdzone i bezpieczne.
 7. Cusco City Tour
 8. Zwiedzanie Świętej Doliny
 9. Inca Jungle Trek do Machu Picchu
 10. Inca Jungle trek ( Inca jungle trek to 3 albo 4 dniowy trek/ rowery do Machu Picchu). W programie jest zjazd 60 kilometorowy rowerem z przełęczy 4500m na 1600m. Doświadczenie niesamowite. Później jest rafting oraz trochę trekking do Aguas Calientes.
 11. Machu Picchu – powrót do Cusco
 12. Autobus turystyczny z Cusco do Puno
 13. Zwiedzanie jeziora Titicaca
 14. Puno – La Paz
 15. Zwiedzanie LA Paz (nocny autobus do Uyuni albo samolot do Uyuni na drugi dzień wcześnie rano)
 16. Uyuni – zwiedzanie największego solniska na świecie (wykupuje się pakiet 3 dniowy Uyuni – Sud Lipez, o tym miejscu więcej przeczytasz w tym artykule: https://izahanderek.com/2018/10/05/salar-de-uyuni-boliwia/
 17. Uyuni/ Sud Lipez
 18. Uyuni – transfer do San Pedro de Atacama, w San Pedro jesteście o godzinie 13 mniej więcej
 19. San Pedro de Atacama zwiedzanie. Tutaj macie bardzo dużo opcji. Możecie pojechać rowerami do Laguna Cejar, Doliny Śmierci, Doliny Księżycowej, Laguny Altiplanos…Do wyboru, do koloru
 20. San Pedro de Atacama – transfer do Calama – samolot do Santiago (proponuje linie Sky Airlines, dość tanie)
 21. Santiago zwiedzanie, powrót do Polski – wylot

Jeśli macie 3 tygodnie to jest to idealny plan. Jeśli nie lubicie trekkingów, to wtedy zamiast trekkingu w kanionie colca, zwiedzacie go z autobusu 😉 Zamiast Inca Jungle Trek możecie zrobić trekking Salkantay, pojechać do Machu Picchu pociągiem, minibusem etc…

Jest jeszcze jeden bardzo fajny trekking w Peru, nazywa się on trekking Ausangate. Jeśli macie na niego czas to zróbcie go. Jest to jeden z najpiękniejszych trekkingów w Peru.

Podstawowych informacji o Peru dowiecie się tutaj:

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące wypraw do Ameryki Południowej, albo dotyczące opisanej przeze mnie wycieczki – piszcie!

A jak macie ochotę na więcej szczegółów to zapraszam na mojego instagrama, gdzie codziennie publikuję historie ze swojej podróży 🙂

Posted by

Obecnie mieszkam w Peru, gdzie prowadzę biuro podróży Alpinca. Przez parę lat mieszkałam oraz studiowałam we Francji oraz Chinach, które stały się moim drugim domem. W Peru uwielbiam ceviche oraz Andy. We Francji wino, sery i język francuski. A W Chinach wszystko :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s