Liebster Blog Award

Dzisiaj rano dostałam wiadomość od Artura – http://triszerpa.pl/pl/ o tym, że dostałam od niego tytuł Liebster Blog Award czyli uznania że robię ‘dobrą robotę’ z moim blogiem. Bardzo pozytywne zaskoczenie dla mnie, dziękuję bardzo Artur! Tak a propos, Artur jest zapalonym biegaczem, który kocha góry i bez nich raczej żyć nie potrafi. Na swoim blogu dzieli się bardzo praktycznymi poradami co do biegania, odżywiania się czy treningów. Mimo, że zapalonym biegaczem nie jestem to i tak często zaglądam na jego bloga, żeby dowiedzieć się nowych rzeczy np. jak zrobić masło orzechowe samemu 😀

LiebsterAward-300x271

Czym dokładnie jest Liebster Blog Award?
„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego Blogera, w ramach uznania za ‚dobrze wykonaną robotę’. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował”.

Ja dostałam 7 pytań od Artura, na które teraz odpowiem.

1.  Jaka jest według Was największa frajda i korzyść w blogowaniu?

Blog działa u mnie jak pamiętnik. Dzięki swoim wpisom na blogu zawsze mogę powrócić do danego miejsca i przypomnieć sobie co się wtedy działo. A dzięki wspomnieniom mogę powrócić na chwilę do danego miejsca. Bez bloga by z tym troszkę było ciężko ponieważ mam bardzo dobrą pamięć, ale niestety krótką 😀

2. Jeśli miałabyś/miałbyś umrzeć za miesiąc – jakby ten miesiąc wyglądał?

Zrobiłabym jak najszybciej wszystkie rzeczy jakie mam teraz w głowie czyli zjechałabym Mongolię konno, odwiedziłabym Natalię Olarte w Kolumbii, wróciłabym do Nepalu jeszcze raz zrobić treking w Himalajach, zjechałabym motorem Wietnam z północy na południe.

3.  Jakbyście w jednym zdaniu chcieli zmieścić cel i sens Waszego życia – jakby ono brzmiało? 

Muszę po angielsku bo wtedy lepiej brzmi: ‘You won’t always be young, and life won’t always be just about you, so travel young person, experience the world for all it’s worth. Become the person of culture, adventure and compassion. While you still can.’ Troszkę więcej niż jedno zdanie, ale w nim jest zawarte sens mojego ‘ja’.

4.  Dwie osoby, które najbardziej wpłynęły na Wasze życie ( pomińcie odpowiedzi, że Wy sami, kto oprócz Was samych najbardziej wypłynął na Wasze życie :) )

pierwsza osoba to mój Tata- krótko i zwięzle- bez niego nie byłabym tu gdzie teraz jestem i nie posiadałabym tylu umiejętności ile dzisiaj posiadam. To dzięki niemu nauczyłam się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

druga osoba to moja przyjaciółka Madzia (Madzia Sradzia tak się mówi na nią;p)- dzięki niej moje życie jest jeszcze bardziej kolorowe, pełne energii i nowych, zwariowanych pomysłów

5. Jaka jest Wasza definicja szczęścia? 

Najtrudniejsze pytanie. Szczęście jest u mnie wtedy kiedy całe moje ciało i cała ja skacze z radości i nie może usiedzieć w jednym miejscu bo ma za dużo pozytywnej energii w sobie.

6. Bardziej przyziemne – jaką książkę byś mi poleciła/polecił do przeczytania? 

Into Thin Air (Jon Krakauer) – czytałam tą książkę będąc na trekingu w Nepalu. Książka opowiada o katastrofie jaka wydarzyła się na prawdę na Mt.Everest w 1996. Książka zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, też głównie dlatego, że czytałam ją w miejscu gdzie katastrofa się przytrafiła oraz dlatego, że jest napisana przez uczestnika wyprawy, który przeżył tą katastrofę.

7.  Twoje 3 największe sukcesy i 3 największe porażki?

aj jaj jaj

3 sukcesy:

– podróżowanie samemu po krajach azjatyckich (nie uważam tego za jakiś wielki wyczyn ale mimo wszystko jest to dla mnie bardzo ważne, że potrafię się sama poruszać w egzotycznych krajach)

– wytrzymywanie długo z dala od domu

– stawianie sobie coraz wyższych oczekiwań od siebie

3 porażki (nie miałam jakichś takich znacznych porażek, a nawet jak były to brałam je za naukę czegoś nowego na przyszłość,a nie za porażkę dlatego napiszę o trzech rzeczach, których nie lubię w sobie)

– nie móc robienia czegoś regularnie

– zapominanie o obietnicach, które komuś dałam

– siedzenie za dużo na fb

Na koniec to ja muszę nominować parę osób do odpowiedzi na kilka pytań. Nie posiadam jeszcze za dużo znajomych blogerów, dlatego też nie nominuję 11 osób tylko dwie. Pytań będzie siedem:)

a więc:

1. Magda-  http://madziazzielonegowzgorza.wordpress.com/ – Madzia prowadzi bloga o rozwoju aktywacji młodych ludzi na rynku pracy. Jeśli potrzebujesz motywacji, uśmiechu na twarzy lub jakichś innych porad, ten blog jest dla Ciebie 🙂

2. Magda i Tomek- http://www.z2strony.pl/ – jest to jeden z pierwszych blogów, który mnie zainspirował do pisania swojego bloga. Magda i Tomek byli w podróży dookoła świata przez mniej więcej trzy lata. Na swoim blogu opisują wszystkie relacje. Miałam przemiłą okazję spotkać Magdę i Tomka w Nepalu gdzie spędziliśmy jeden wieczór na gadaniu o życiu i jedzeniu przepysznych rzeczy w najpyszniejszej knajpie w Pokharze.  Ależ był to dla mnie mega ekscytujący wieczór jak spotkałam na żywo blogerów, którzy byli i są dla mnie tak duża inspiracją.

Pytania:

1. Najlepsze wspomnienie?

2. Największe zdziwienie/zaskoczenie?

3. Najlepsza rzecz jaką jadłam w podróży to …?

4. Jedna rzecz jaką byś chciała/chciał zmienić w swoim życiu jakbyś mógł/mogła?

5. Trzy rzeczy, które sprawiają że jesteś szczęsliwy/szczęśliwa?

6. W którym kraju, odwiedzonym przez Ciebie, ludzie uśmiechali się najczęściej?

7. Poleć mi jakieś miejsce na świecie, które dla Ciebie jest najbardziej fascynujące/piękne/zaczarowane.

Powodzenia;)

 

Posted by

Obecnie mieszkam w Peru, gdzie prowadzę biuro podróży Alpinca. Przez parę lat mieszkałam oraz studiowałam we Francji oraz Chinach, które stały się moim drugim domem. W Peru uwielbiam ceviche oraz Andy. We Francji wino, sery i język francuski. A W Chinach wszystko :D

One thought on “Liebster Blog Award

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s